Wyniki

XX Festiwal Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II

w Świętnie

 

W dniach 3-9.05.2016 r. odbywały się w Świętnie (Wilcze, Rudno) Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne z udziałem młodzieży z Polski, Litwy i Niemiec. A w dniach 7-8 maja 2016 r. w Świętnie odbył się już XX Festiwal Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II. W Festiwalu wzięło udział ok. 280 uczestników, m. in. z Niemiec, Litwy, Gorzowa Wielkopolskiego, Wolsztyna, Buku, Sulechowa, Przemętu, Leszna, Brodnicy, Obry, Marianowa, Lipna, Zdun, Pleszewa, Kościana i Świętna. Gośćmi specjalnymi XX Festiwalu Piosenki Religijnej był Ksiądz Biskup Antoni Długosz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wraz z kwartetem smyczkowym, Jerzy Zelnik, Grażyna Flicińska – Panfil, Bogumiła Tarasiewicz, Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Wielkopolski, Gitary Niepokalanej z Obry, Zespół Pieśni i Tańca „Kębłowo”, Schola działająca przy parafii NMP Królowej Polski w Gorzowie Wielkopolskim i Zespół Fantazja z Ejszyszek na Litwie.

Organizatorami Warsztatów Muzycznych i Festiwalu byli: UKS „Leśnik-Junior” w Świętnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Świętnie, Wolsztyński Dom Kultury w Wolsztynie, Parafia Rzymskokatolicka w Ciosańcu, Jednostka OSP w Świętnie.

Jury w składzie: Bogumiła Tarasiewicz, Grażyna Flicińska-Panfil, Jerzy Zelnik, Ks. Jerzy Dmytruk podczas XX Festiwalu przyznało nagrodę:

GRAND PRIX dla Andrzeja Płuciniczaka z Gminnego Centrum Kultury w Przemęcie w piosence „Mario czy Ty wiesz”

SUPER KAROLEK dla Wiktorii Muszyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie w piosence „Panie”

SUPER KAROLEK dla Tobiasza Wasilewskiego z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy w piosence „Panis Angelicus”

SUPER KAROLEK dla Igi Niekrewicz z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. w piosence „Kolęda cisza”

SUPER KAROLEK dla Zuzanny Zielińskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. w piosence „Mary did you know”.

SUPER KAROLEK dla Aleksandry Pieczkowskiej z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. w piosence „Moje uwielbienie”.

 LAUREATAMI XX Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świętnie zostali:

 1. Grupa przedszkolna „Promyczki” ze Świętna w piosence „Taki duży, taki mały”
 2. Grupa przedszkola 4,5,6-latków z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’Paulo w Wolsztynie w piosenkach „Jezu ufam Tobie”, „Piosneczka”
 3. Martyna Tomiak ze Szkoły Podstawowej w Świętnie w piosence „Barka”
 4. Magdalena Babacz z Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wlkp.w piosence „When you belive”
 5. Duet Fermata – Emilia Nowak i Sonia Bilińska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie w piosence „Niech mnie unosi”
 6. Wiktoria Kalarus ze Stowarzyszenia Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. w piosence „Salome”
 7. Teresa Drgas z Wolsztyńskiego Domu Kultury w piosence „Mario, czy Ty wiesz”
 8. Jakub Sulek z Sulechowa w piosence „Mój ląd”
 9. Schola z parafii NMP Królowej Polski z parafii NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp. w piosence „Wszyscy ludzie klaszczą w dłonie”
 10. Jolanta Banicka z IV LO w Gorzowie Wlkp. w piosence „Droga Via dolorossa”
 11. Katarzyna i Martyna Starosta z VI LO im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu w piosence „Wieża modlitwy”
 12. Paulina Szpiganowicz z parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. w piosence „ Zamiast”
 13. Marcin Chłodziński z Domu pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach w piosence „Schowaj mnie”
 14. Fani Boga z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie w piosence „Daj mi znak”

 Organizatorzy pragną wyrazić ogromną wdzięczność i serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, pracownikom obsługi, administracji i pedagogicznym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętnie, instytucjom współuczestniczącym w realizacji programu: Pensjonat „Siodło”  w Wilczu, Ośrodek Wypoczynkowy „Drzewosfera” w Wilczu, Ośrodek Wypoczynkowy „Wielkopolska” w Rudnie, Lubuskie Biuro Koncertowe, Wojtek Zandecki wraz z zespołem, parafia rzymskokatolicka w Alsfeld w Niemczech z ks. Jerzym Dmytrukiem, Dom Polski w Ejszyszkach na Litwie, „Bernardowo” w Obrze, Sabo-Music z Sulechowa, a także wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz pozostałym mieszkańcom Świętna oraz całej gminy. Dziękujemy za honorowe patronaty: Wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Ks. Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusz Lityński, starosta powiatu wolsztyńskiego Janusz Frąckowiak, burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Towarzystwo Patriotyczne – Fundacja Jana Pietrzaka w Warszawie; patronaty medialne: Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu TVP-3, Radio Merkury, Głos Wolsztyński, Wasz Dzień po Dniu, Dzień Wolsztyński, Do rzeczy, W sieci, wPolityce.pl. Dzięki tym wszystkim ludziom i instytucjom przeżyliśmy wiele chwil radosnych, ciepłych i pełnych duchowych treści wzruszeń, które miejmy nadzieję uczyniły z nas ludzi lepszych i wrażliwszych na kolejne dni naszego życia.

Bardzo serdecznie dziękujemy

 
ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


ZSP Świętno

ZSP Świętno


Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.festiwal.zspswietno.pl 2008 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"
Osób online: 1
stat4u